به آريايي عزيز

دانشمند وارسته وفرهنگي فريخته آقاي جرات سلام ها وتمنيات نيك موسس ومدير مسوول ،گرداننده مسوول وساير كاركنان روزنامه نويدروز چاپ مسكو را بپذيريد.همچنان جايش هست كه از نام تمام خوانندگان روزنامه نيز به شما سلام وتمنيات نيك بفرستيم.

دوست عزيز به قول دانشمند گرامي دستگير پنچشيري چهار سال روشنگري كار ساده نيست وشما درين كاراز پر وفراز نشيب با جرات تمام گام گذاشتيد كه نشاندهنده متانت وجرأت شما در امر خطير راهگشايي وگرهگشايي مسايل افغاني مي باشد.مبارك تان باد.

آريايي چهارسال، راهي را پيمود كه واقعا سالها به آن نياز بود.و تفسير وارزيابي كار اين سالهاي آن را با فراوان صفحات كاغذ مي توان به كاوش گرفت اما حال كه اين كوچه راه روشنگري چهار ساله مي شود نمي توان با خلص كلام جز مباركباد چيز ديگري گفت.

روز نامه نويد روز در مسكو كه اينك ده سالگي اش را تكميل كرده ودر آستانه يازده سالگي خود قرار دارد همواره از نشرات مبسوط چهار ساله آرايي در برگ هاي خود سود برده است.

چهار سالگي فرخنده آريايي را به شما آقاي جرات وسايركاركنان تان تبريك وتهنيت مي گوييم وآرزو داريم كه سايت  آريايي و روز نامه نويد روز  كه در يك خط آزاد انديشي وغير وابستگي علمبرداري مي كنند، گام هاي مشتركي بردارند و در همكاري نزديك وتواميت كاري تنگاتنگ قرار بگيرند تا باشد كه درفش بلند روشنگري وروشنفگري بيشتر ازپيش برتارك زمان درح.ادث  ورخداد هاي افغانستان در اهتزار بوده و  وبا شمال نرم وملايمش دروازه هاي تاريك انديشي را تا ابد ببندند..

با احترام

فاروق فردا

موسس ومدير مسوول

عبدالكريم فردا

گرداننده مسئول

روزنامه نويد روز

مسكو

****************************

 

پیام تبریک بمتاسبت چهارمین سالگرد فعالیت سایت اریایی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب عزیز جرئت مسئول وصاحب امتیاز سایت اریایی!

بعد از عرض سلام وادای احترام خدمت شما فرهیخته گرامی, میخواهم بهترین تبریکات وتمنییات نیک شخص خود,هیآت رهبری واعضای انجمن دوستداران فرهنگ اریانا را بمناسبت چهارمین بهارتولد میمون سایت ارجمند اریایی به شما ,نویسندگان محترم همکار ,خوانندگان و علاقمندان تقدیم نمایم. وارزوی موفقیت بیشتردرپیگیری وتداوم فعالیت نشراتی تان نمایم.

جایی مسرت است که اریایی طی چهارسال عمر کوتاه اش خدمات به مراتب بزرگتر وارزشمندتر را با استواری و رعایت موازین وامانتداری حرفوی انجام داده  و حیثیت واعتبارلازم را در میان نشرات انترنتیی حایز گردیده است,که مبارک تان باد!

اینجانب یقین دارم که اریایی ممیعد نیز تحت رهبری مدبرانه شما وهمکاری فعال نویسندگان وقلم بدستان همکار وتشویق هموطنان اگاه ما نتنها  موقعیت کنونی اش  را حفظ می کند ,بلکه به پله های پیشرفت قدم خواهد گذاشت. و انشآ الله هموطنان ما دراینده باز شاهد تجلیل بهاران شگوفایی سایت خواهد بود.

                                                                                         باعرض حرمت

  دکتر دستگیر رضایی رئیس انجمن دوستدارن فرهنگ آریانا

16فبروری2006-هالند 

****************************

دوست و برادر گرامی جراءت .

چهارمین سالگرد سایت اریایی را به شما، تمام کارکنان و همکاران قلمی ان تبریک گفته موفقیت های را که در طول مدت کمی نصیب این سایت گردیده است قابل ستایش دانسته و خدمات ارزنده انرا که در اثر کوشش های ممتد شما بدست امده است برای هر فرد وطن در داخل و خارج کشور نهفته از مفاهیم پر ارزش و قابل ارج میباشد.
هیچ نشریه تا حال نتوانسته است مانند سایت اریایی تبارز نموده و در قلب خوانندگان جاگیرد. نه تنها تازه ترین اخبار بلکه مسایل مهم بین المللی مقالات علمی که درا ن قابل دسترسی میباشد برای هرکس میتواند بهترین ریفرنس باشد. من خود همه روزه با مراجعه بان موضوعات دلچسپ را مطالعه و برای فامیل و دوستان نیز کاپی ها تهیه و بدستر شان قرارمیدهم . اریایی فعلا حیثیت یک کتابخانه را بخود گرفته است که میتوان در هر موقع و در همه موارد بان مراجعه و مطالب مورد نیاز را بدست اورد.

موفقیت ها ی بیشتر تانرا ارزبومندم.
جمعه 17 فبروی 2006

عبدلغفور رحیمی

اسلام آباد

***********************************

دوست محترم عزيز جراًت

 شادباشهای صميمانه خويش را به مناسبت چهارمين  سال روز آغاز فعاليت نشراتي سايت آريايي  به جناب شما منحيث گرداننده و کارگزار اصلي ، همکاران قلمي و خوانندگان عزيز پيش کش مي نمايم.

در جريان اين زمان ظاهرا کوتاه ، سايت آريايي راه دشواری را با متانت و حوصله مندی پيموده و روز تا روز به يک رسانهء بسيار جالب و خواندني برای گروهي بزرگي از علاقمندان مسايل گوناگون افغانستان مبدل گرديده است. 

بخصوص در جريان سالي که گذشت سايت آريايي از نظر حجم ، تنوع و محتوای مطالب ، و از همه مهمتر روزآمد شدن اخبار آن بيشتر مورد توجه قرار گرفته و بخش زيادی از نيازمندی های علاقمندان را به نحوی رفع نموده است. گرداننده سخت کوش آن مانند هميشه در گردآوری مطالب جالب و خواندني ، و همچان پيش کش نمودن تازه ترين اخبار روز به خوانندگان از همه امکانات مادی و معنوی خويش بهره برده است.

در اين فرصتي که از چهارمين سال روز آغاز فعاليت آريايي تجليل بعمل مي آوريم، ميخواهم برای بهبود هر چه بيشتر کار،  توجه شما را به نکات زير جلب نمايم. 

گذار از کميت به کيفيت، جلوگيری از نشر مطالبي که موجب بي حرمتي به شخصيتها ميگردد و بخش بزرگي از خوانندگان را به سايت بي علاقه ميسازد ، و همچنان جلوگيری از نشر  آن مطالبي که از طريق رسانه های بسيار مغرضانه محافل ارتجاعي وابسته به رژيم های کشورهای همسايه روی اهداف و مقاصد خاص تهيه ميگردد.

اميدوارم که سايت آريايي به همت شما و با تداوم کار پر ثمری همکاران آن ، با درنظرداشت اصول و معيارهای اخلاقي حرفهء نامه نگاری ، در عرصه تامين آزادانه خوانندگان به اطلاعات و بر خورداری از آگاهي های سالم و جامع و ضروری در باره رويدادها، هر چه بيشتر موًثر گردد و در راه آزادی ، دموکراسي ، عدالت اجتماعي و وحدت ملي وطن محبوب مان افغانستان عزيز ، با متانت و استواری هر چه بيشتر گام گذارد.  

برای شما و همکاران شما توفيق خدمت ، صحت و حوصله مندی بيشتر آرزو مي نمايم.

دستگير صادقي

******************************

 

پیام تبریکیه به مناسبت چهارمین سالروز روزنۀ ( آریائی ) 

صمیمانه ترین تمنایات نیک خود را به مناسبت چهارمین بهار خجسته وفرهیخته آریائی ، پیشاپیش بهار و سال نو آریائیان حضور  جناب محترم عزیز جراّت گرداننده وصاحب امتیاز بنگاه نشراتی آریائی تقدیم نموده از خداوند متعال صحت وسلامتی وحوصله بیشتر در این زمینه برایشان خواهانم.

از حدود بدو پیدایش این روزنه، من هم یکی از علاقه مندان این دریچه گردیدم که در نخستین دیدار توجه ام را بخود جلب کرد مقالاتی را که من در این جا به خوانش میگیرم از بس که مالامال از حقایق اند که حتیّ رسانه های نام دار وتاج دار غرب که گوش جهان را با دروغ بافی های خود کر نموده با اغماص از پهلوی آن گذشته اند که میتوان از چند تای آن نام برد : مقالات پیرامون پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان، م. پ. خط مرزی دیورند، م.پ. قانون اساسی و مصوده قانون اساسی افغانستان ، م.پ. منازعات افغانستان وپاکستان و همچنان کشت و قاچاق مواد مخدر و دها موارد دیگر که توسط دانشمندان وقلم بدستان خبیر و نامدار کشور به رشته تحریر در آمده است.

  البته عده هم هستند که با نوشتن پر نمودن چند صفحه که میخواهند خاک برچشم ملت ستم دیده ما بپاشند اما بیخبر از این که مردم این سرزمین با پشت سر گذاشتن دو دهه جنگ در مقابل لشکر سرخ وسیاه آنقدر آدبدیده گردیده اند که با خوانش دوسطر آن از مکنونات قلبی این فاشستان برتری جو خسته  وبه نوشته های آنان کوچکتیرین اهمیتی قایل نمیشوند و جناب آغای جرات در این قسمت از نهایت آزادی بیان کار گرفته اند که خودشان بهتر میدانند .

 

با عرض حرمت شاهپور باختر هالند 

*******************

                

چهارمین سالگرد سا یت انترنتی آریایی مبارک با د

     آقای عزیز جُرا ًت مسوول و صا حب امتیاز سا یت آریایی ! از صمیم قلب چهارمین سال فعالیت پرثمر شمارا در راه اطلاع رسانی مهم ترین قضا یا ، رویدادها، پرابلمها  ومسا یل مختلفهً وطن عزیز ما از یک سو واز طرفی جلب همکاری تعداد وسیعی از روشنفکران وتر قیخواهان گروه های مختلفهً سیاسی ومذهبی فعال سیاسی درخارج وداخل وطن برای ابراز نظریات وعقاید شان وبنشر رسا نیدن آن از طریق سا یت شما که اثرات قابل ملاحظهً را در زمینه  بجا گذاشته است ، تبریک گفته و موفقیت های بیشتر تانرا در زمینه آرزو مینمایم 

من شخصا ًاعتقاد دارم که دوام تلاش های شما دراه مبارزه علیه ظلم ، بی عدالتی ، مداخلات خارجی  ، چور، غارت وچپا ول ومردم فریبی حلقا ت وافراد استفاده جو درپهلوی مبارزه وافشاگری علیه قا چا ق بران مواد مخدر، آثاربا ستانی وسنگهای قیمتی افغانستا ن، مبارزه وافشاگری درمورد گروه های متعدد  تروریست ، متعصب،ناسیونالسیت های تنگ نظر وتمامیت خواهی که بسایر اقوام ، زبانها وملیت ها ارزش قا یل نمیگردند وهموطنان خودرا با کل بی انصافی تحقیر مینمایند ولو بهر ملیت وقومی که تعلق داشته باشند میتواند به ارزشمندی هرچه بیشتر سایت شما اثرمند تر واقع گردد.

ازآنجا ییکه همهً ما بوطن واحد ی تعلق داریم که در طول تاریخ تلاشها ، زحمات وقربانیهای مشترک  کلیه با شنده گان وآن در راه حفظ وطن وترقی وطن بیا نگرتعلق آب وخاک افغانستان به همه ملیت های خورد وبزرگ آن می باشد،لازم است که درراه اتحاد وهمبستگی این مردم شریف با رعا یت دقیق و اکید عدالت ومساوات در روابط همزیستی برادرانه ، به تلاشهای مشترک مان در زمینه ادامه دهیم.

سا یت آریایی می تواند با زحمات همیشگی شما وهمکاران قلمی وزبانی آن هرچه بیشتر بمرکز فعال وطنپرستان ترقیخواه غیر متعصب،مصالحه جو ، عدالتخواه ،دموکراسی طلب وضد بنیادگرایی  تحجر وتروریزم مبدل گردد وبیش تر ازین به منبرشکوهمندتر وبلند ترآزادی خواهی وانعکاس دردها ورنج های بیکران مردم ووطن ما مبدل گردد.

باردیگر چهارمین سالگرد سایت آریایی را به شما تبریک گفته ، موفقیت هربیشتر تان را در راه آرمان های مشترک تمام ترقیخواهان وطن پرست افغانستان عزیز آرزو میکنم. 

 با درود های گرم                                                                                                                                  

جلیل پرشور                                                                                                                      

شهر اودیوالا- سویدن                                                                                                    

هفده هم فبروری 2006

 

***************************

به شما انسان زحمتكش روشنگر و وطن دوست محترم جرآت
و تمامي همكاران تخنيكي قلمي و دوستداران سايت آريايي سلام عرض ميدارم.
عزيز جرآت: خوشحا بحال شما كه بزرگترين افتخار خدمات فرهنگي را دارا ميباشيد.
روزانه صد ها هم وطن خود را از اثرات با ارزش علمي دانشمندان مبصرين و قلم بدستان
روشن ضمير مستفيد مي سازيد.
موفقيت تان را در رشد و نموي سالم اين نونهال چار ساله خواهانم.


نظام الدين قيامي
سويدن

 

قسمت دوم ****************** بخش چهارم


بالا
 
بازگشت